İş

Microsoft’un Windows’a tüm cihazlardan erişebilen yeni uygulaması hazır

Microsoft’un iOS, iPadOS, macOS, Windows ve web tarayıcıları için yeni bir güncellemesi var. Windows Uygulamasıveya Windows Uygulaması gelişmiş. Uygulama esasen önceki Windows 365 uygulamasının yerini alıyor ve Windows’u bir bilgisayardan, Azure Sanal Masaüstünden, Windows 365’ten, Microsoft Dev Box’tan ve Microsoft’un Uzak Masaüstü Hizmetlerinden uzaktan görüntülemek için kullanılan merkezi bir merkez sağlıyor. dönüşüyor. Ancak önizleme sürümü şimdilik Android’de mevcut değil.

Windows Uygulaması şu anda Microsoft’un ticari hesaplarıyla sınırlı olsa da tüketicilerin kullanımına sunulacağına dair işaretler var. Uygulamadaki oturum açma istemi, uygulamaya kişisel bir Microsoft Hesabı kullanarak erişebileceğinizi belirtir; ancak bu işlev şu anda çalışmıyor.

Microsoft onlarca yıldır, bilgisayarlara uzaktan bağlanmayı sağlayan Uzak Masaüstü gibi benzer uygulamalara sahiptir. Ancak özel bir Windows uygulaması, markanın işletim sistemini tamamen buluta taşımak istediğinin göstergesi olabilir.

Microsoft, eski Surface ve Windows yöneticisi Panos Panay Eylül ayında şirketten ayrıldıktan sonra web odaklı yeni bir Windows ekibi kurdu. Yeni “Windows ve Web Deneyimleri” ekibi büyük ölçüde Windows için yapay zeka destekli web hizmetleri oluşturmaya odaklanmış gibi görünüyor. Windows 11’de web’den dinamik olarak güncellenen ana arama arayüzü, widget sistemi ve hatta Copilot entegrasyonu gibi bir dizi web özellikli özelliğin göründüğünü zaten gördük.

Ancak FTC v. Microsoft davası sırasında Microsoft’un tüketici tarafında Windows’u tamamen buluta taşımak istediğini ve bunu Windows 365 kullanan işletmelere sunduğunu öğrendik. Windows Uygulaması, tüketicilerin bulut bilişime ve Windows uygulamalarına erişmesine temel oluşturabilir. Microsoft’un işletim sistemini çalıştırmayan cihazlarda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu