Yaşam

En Popüler Anime Karakterleri

Anime serilerinin popülaritesinde öyküsü ya da çizim animasyonu kıymetli bir rol oynasa da hayranların büyük çoğunluğu içerdiği popüler anime karakterleri sayesinde hafızalara kazındığını söylüyor. En tanınan anime karakterlerini belirlemek için ise onlarca anime ile ilgili forum ya da blog her yıl anket düzenliyor. Hatta halka açık bir biçimde daima değişen bir sıralama, çizelge tutuyor.

Bahsettiğimiz sıralama yani veritabanlarından en ünlüsü ise MyAnimeList (MAL) olarak bilinen bir siteye ilişkin. Biz de bu yazıda MAL’deki kullanıcıların oylamalarına dayanarak en tanınan anime karakterlerini sıralayacağız. Haydi en tanınan anime karakterlerine yakından bakalım.

En tanınan anime karakterleri:

 • Saitama (45.940 oy)
 • Gojou Satoru (46.408 oy)
 • Kaneki Ken (48.317 oy)
 • Hachiman Hikigaya (49.940 oy)
 • Mikasa Ackerman (52.376 oy)
 • Uchiha Itachi (61.129 oy)
 • Makise Kurisu (62.217 oy)
 • Eren Jaeger (62.237 oy)
 • Sakata Gintoki (70.071 oy)
 • Guts (70.428 oy)
 • Uzumaki Naruto (79.220 oy)
 • Edward Elric (84.122 oy)
 • Okabe Rintarou (90.054 oy)
 • Killua Zoldyck (90.168 oy)
 • Yagami Light (91.019 oy)
 • Roronoa Zoro (97.889 oy)
 • L Lawliet (121.218 oy)
 • Monkey D. Luffy (123.002 oy)
 • Levi Ackerman (132.607 oy)
 • Lelouch Lamperouge (159.289 oy)

Her şeye tek yumruk atan çocuk: Saitama

Eğer bir anime hayranıysanız bu karakteri duymamış olmanız imkansızdır. One Punch Man anime serisinin isminden de anlaşılacağı üzere tek yumrukla delip geçen ana karakteridir. Saitama’yı bu kadar popüler bir anime karakteri yapan şey ise çok çok güçlü olmasıdır. Saitama’nın dövüş marifetleri harika olmakla birlikte, sonsuz dayanıklılığa sahiptir. Dünyayı daima o kurtarsa da unutulur, o bu duruma biraz şaşkın şaşkın baksa da pek de üstelemez zira karakterimizin şöhretle, pulla işi gücü yok.

Matrak lise hocası: Gojou Satoru

Jujutsu Kaisen animesindeki Jujutsu Lisesi’nin matrak öğretmeni ve dünyadaki en güçlü büyücü olan Gojou Satoru, daima göz bandı takan bir karakterdir. Onu bu kadar popüler bir anime karakteri yapan şey ise çocuksu kişiliğidir. Göz bandını takma sebebi ise anime serisinin en önemli düşmanları olan lanetleri görmesidir. Karakterimiz çok güçlü bir büyücü olduğundan bütün lanetleri görüyor. Ha bu ortada benden size ufak bir tavsiye, Satoru önemli olduğunda yanına yaklaşmayın.

İnsan-Ghoul deneyinin birincisi: Kaneki Ken

Tokyo Ghoul mangasının bu kadar popüler olmasının en büyük nedeni Kaneki Ken üzere bir karaktere sahip olmasıdır. Onu popüler bir anime karakteri yapan şey hudutlu ve cani halleridir. Karanlık yollardaki çabası övgüye layık oldu. Karakterimizin sevgili olma niyetiyle buluştuğu bir bayan (daha doğrusu ghoul) ona saldırınca ölmek üzereyken hastaneye kaldırılır. Buluştuğu bayanın organını Kaneki’nin bedenine nakleder ve olaylar başlar.

Sosyal hayatı sıfır olan biri nasıl olur da en havalı karakter olmayı başarabilir?: Hachiman Hikigaya

Okul animelerinde tüm ana karakterler pencere kenarında oturmak zorunda mıdır? İşte bu algıyı yıkan bir adamdır Hikigaya, ortada bir kendini sorgular, toplumsal istikametten çok eksikleri vardır. Onu popüler bir anime karakteri yapan şey ise havasıdır. Yani havası derken meyyit bakan o gözleri, halleri, değişik takıntılar diyebiliriz. Hiç arkadaşı yoktur ve sınıf arkadaşları tarafından gerçekten yokmuş üzere davranılır.

Kardeşinin peşinden maceradan maceraya atılan karakter: Mikasa Ackerman

Sektörü sonsuza kadar derinden sarsacak bir anime olan Attack on Titan’ın bir başka ana karakteri olan Mikasa, güçlü ve yürekli doğasıyla, elbette hoşluğuyla de birçok anime hayranının kalbini çalmıştır. Onu popüler bir karakter yapan şey ise üvey kardeşi Eren’i müdafaa biçimi ve ona duyduğu büyük sevgidir. Animede daima ortamı dengeleyen, olgun davranışlarıyla ön plana çıkar. Tek gayesi Eren ile huzurlu, sessiz, sakin bir hayat yaşamak olsa da Eren gidip Keşif Birliği’ne katılınca o da onu takip ederek Keşif Birliği’ne katıldı. Kısa vakitte en düzgün askerlerden biri oldu.

Abiliğin beden bulmuş hali: Uchiha Itachi

Naruto animesinin ismi Naruto olmasaydı muhtemelen Naruto’yu değil Itachi’yi hatırlıyor olacaktık. Bu sebeple olacak ki kendisinin fedakarlıkları, gösterdiği ağabeylik daha doğrusu insanlığıyla övgüleri toplar. Yaptığı fedakarlıklar ile kalbimizi çalsa da bunu çok geç fark etmemiz biraz üzücü. Harika bir beşersin Itachi, hepimizin gerçek hayatta bir Itachi olması gerektiğini savunuyorum. Zira fedakarlıklarımız bizi biz yapan şeydir.

Tsundere kraliçesi: Makise Kurisu

Steins Gate’in hoş ve bayan bilim insanı olan Makise Kurisu, babasının araştırmalarına kendi yolunda dayanak çıkarak devam ettirmeye çalışır. Okabe ile onu izlediğinizde siz de hak vereceksiniz ki çok sevilecek bir karakter. Şirinliğiyle ilgimizi çekmiştir.

Dev üzere adam: Eren Jaeger

Attack on Titan animesinin bir öbür ana karakteri olan Eren’in yaşadığı acı ve ıstırap nedeniyle beşerler onu kendine yakın bulur. Hudutlu ve karanlık bir tabiata sahip olması da onu çekici kılıyor. Eren daima duvarın, surların ardındaki hayatı merak ediyor. Bu hayali yani merağı gerçekleştirmenin tek yolu da Keşif Birliği’ne katılmak olunca hiç durmadan küçükken katılıveriyor. Mikasa, Eren’i bu hayalden vazgeçirmek istese de tesirli olamamıştır.

Çilekli süt içip kafayı bulan samuray: Sakata Gintoki

Gintama serisinin ana karakteri olan Gintoki, çok kaliteli bir samuraydır. Yalnız anime serisinin güldürü tarafı bu ciddiyeti yok eder. Beyaz saçları nedeniyle onu “Shiroyasha” yani “Beyaz Şeytan” olarak çağırırlar. Kendisi aslında çok tembel biridir. Tek yaptığı tatlı yiyip, o haftanın yayınlanan Shounen Jump çizgi romanlarını okumaktır.

Ölmeyen insan: Guts

Berserk isimli anime serisinin daha doğrusu Miura Kentarou’nun Manga of Berserk isimli mangasından gelen bir popülerliğe sahip olan Guts’ın hayatında hiçbir şey normal değildir. En güçlülerin yaşadığını zayıfların yok olacağını bilmeniz gerekiyorsa Guts’ı izleyin derim. Kara Kılıç Ustası olan Guts, eski bir paralı askerdir ve daima bir iç çatışma yaşar, bu da onu dünyayı gezmeye yönlendirir. 

Ben nasıl büyük adam olucam?: Uzumaki Naruto

The Big Three” olarak bilinen animelerden birinin yani Naruto’nun ana karakteridir. Doğar doğmaz yalnız kalan ama hiç sevincini kaybetmeyen, arkadaş canlısı olan bir karakterdir. Başta hiç sevilmez ancak sonraları çok sevgiye maruz kalır. Annesi bir tıp takıntı olarak her söylediği cümlenin sonuna “Dattebane!” ekler. İşte Naruto da  “Dattebayo!” der daima, annesinin inatçılığını yani karakterini, babasının ise güzelliğini aldı.  Annesi bir canavarın taşıyıcısıyken ölür, babası da o canavarı Naruto’nun içine mühürler, yetim kalır. Naruto’nun bitmek bilmeyen insanlık çabasına siz de şahit olun.

Kardeşi için her şeyi göze alabilir: Edward Elric

İşte efor diyince akıllara gelen o karakter Fullmetal Alchemist Brotherhood serisinden Edward Elric, kısa ve yaygaracı biri gibi gözükse de aslında çok olgun bir kişiliğe sahiptir. Kardeşi için yapamayacağı şey yoktur ki izleyince anlayacaksınız yapmadığı şey kalmamıştır. En genç devlet simyacılarından biridir. Birebir vakitte simya dahisidir. Kardeşi bedenini kaybettiği için onu yepyeni vücuduna geri döndürmek ister.

Ahmaklar her şeyi bilir: Okabe Rintarou

Steins Gate animesinin ana karakterlerinden biri olan Okabe, maharetsiz, çılgın bir bilim insanı özentisi üzere gözükebilir fakat aslında hiç de o denli değildir. Yaklaşık 12 kısım kadar dayanırsanız serinin bitiminde Okabe popüler karakterlerinizden biri olacak. Çılgınlık, meczupluk onun kod ismi olabilir. İşe yaramaz aletler icat etti, telefonda daima birileriyle görüştüğünü, örgütün peşinde olduğunu tez etti. Bu eğlenceli ve dahi kişilik çokça ahmaklık sergilese de nihayetinde çok büyük anime karakterlerinden biri oldu.

Tepesinin tası atınca değişik bir hale bürünen: Killua Zoldyck

Killua, Hunter x Hunter anime serisinin dört ana karakterinden biridir. Zoldyck Ailesinden geldiği için çok küçükken suikastçı olmak maksadıyla eğitim almıştır. Çok olgun ve sakin bir adam olan Killua, çok nazik tutumlarıyla bilinir. Gon’a çok düşkündür, o yüzden Gon’a güzel davranırsanız sizi sevebilir. Can ezasından ötürü suikastçılığı ve ailesini bırakıp kaçıp gitse de Hunter imtihanına katıldı. Killua âlâ kalpli, düzgün birisi olsa da doruğunun tası atınca karşısındakini saniyeler içerisinde öldürmeyi bilir.

Adaletin söz manasını baştan yazan: Yagami Light

Zekâ ve stratejinin beden bulmuş hâli “Kira” olarak bilinen Death Note’dan Yagami Light’a geldik. İdeolojisi yüzünden mi yoksa stratejisinden dolayı mü popüler derseniz ikisi de demeyi tercih ederdim muhtemelen. Rakibinin zayıf noktasını çabucak bularak kullanan, son derece hareketli bir adamdır. Bir dahiden bahsediyoruz yahu burada. Küçük yaşta adaletin yanlışsız işlemediğini düşünür. Derslerine çokça çalışır, adaleti gerektiği üzere dağıtmak ister. Onu duyar üzere olan bir vefat meleği ise vefat defteri yollar ve olaylar başlar.

Güldüğü vakit korkmanız gereken: Roronoa Zoro

Evet, geldik One Piece serisinden Hasır Şapka Korsanları’nın ikinci kaptanına Zoro’ya. En sadık anime karakterlerinden biri olmasıyla popülerdir. Ekseriyetle dövüşürken bandana takar, dövüşü kazanacağından eminse de gülümser. Ağzına ve ellerine aldığı üç kılıç ile dünyanın en güzel kılıç ustası olmak ister. Yalnız şöyle bir şey söylememiz gerekiyor galiba, Zoro’ya güvenip hareket etmeyin, taraf duygusu çok berbat.

O kambur duruşunun arkasında farklı bir sebep yatıyor: L Lawliet

Özellikleriyle eksiksiz bir karakter olan Lawliet’ın pek alışılmadık bir oturma hali var. Karakterimiz genelde kambur biçimde oturuyor, lakin bunun ardında yatan temel nedeni animeyi izlediğiniz vakit daha uygun anlayacaksınız. Death Note animesinin şahane karakterlerinden olan Lawliet, popüler olmasındaki en büyük tesir onun weeblerin yani anime manga takipçilerinin onu kendine yakın bulmasıdır. Kusursuz bir karaktersin Lawliet ancak alışılmadık bir oturma formun var.

Korsanların hükümdarı: Monkey D. Luffy

En eski karakterlerimizden biri listede üçüncü olarak yer alıyor. Kendisi One Piece animesindeki Hasır Şapka Korsanları’nın kaptanı Luffy, seyahatine yalnız başlasa da şu an dünyadaki en güçlü korsan takımlarından birine sahip. Onu bu kadar popüler yapan şey hisleridir. Hareketlerinin bir hedefi yokmuş üzere gözükse de aslında tek bir gayesi vardır o da dünyanın korsan hükümdarı olmaktır.

Devleri domates üzere dilimleyen: Levi Ackerman

İşte listenin ikinciliğine iki kılıcıyla delip geçerek oturan o karakter. Attack on Titan animesinin ana karakterlerinden biri olan Levi, “İnsanlığın En Güçlü Askeri” olarak bilinir. O denli bilinse de aslında onu bu kadar popüler yapan şey öyküdeki kişiliği ve tutumlarıdır. Hayranları onu hâlâ “Kaptan Levi” diye dillendiriyor. Keşif Birliği’nin yüzbaşı rütbesinde misyon alan Levi, özel operasyon birliğinin lideridir. Hayli da titizdir ve çok düzgün dövüşür. Hiç gülümsemiyor.

Gerçek hayatı satranç niyetine oynar: Lelouch Lamperouge

Code Geass animesi 2006 yılında yayınlanmaya başladı. Yayınlandığı günden bu yana zekâ ve akıl açısından hiçbir karakter Lelouch’un karşısında duramadı. Yani bu karakterin stratejinin ilahı desek hiç sırıtmaz. O denli bir stratejiye sahiptir ki izleyicileri bile tesiri altına alır. Onu bu kadar popüler yapan şey izleyicilerin üzerinde yarattığı tesirdir. Zekâ seksiliğin yeni ismi diye boşuna demiyorlar.

Anime hayranlarının yıllardır oy verdiği ve bir veritabanı oluşturduğu listeye daima birlikte göz attık. Her ne kadar kullanıcı oylarıyla belirlenmiş olsa bile listede yer almayan öbür tanınan karakterler de olabilir. Pekala sizin listede ‘Şu da olmalıydı’ dediğiniz bir anime karakteri var mı? Yorumda bizimle paylaşmayı unutmayın! 

Görselliği ile siiz büyüleyecek anime tavsiyeleri listemize şuradan göz atabilirsiniz: 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
istanbul escort